Karnawał to najbardziej szalony czas w roku. Organizowane są eleganckie bale lub zabawy, na które należy się przebrać, uczestnikami są zarówno dzieci oraz dorośli. Firmy, kluby i restauracje prześcigają się w stworzeniu bardziej wyjątkowej nocy pełnej niezapomnianych przygód. Jednak nawet w takim okresie warto się na chwilę zatrzymać i zrobić coś dla własnego ciała i duszy. Stąd poniższe wskazówki, które sprawią, że poczujesz się o wiele lepiej sama ze sobą.

CIAŁO

Przeważnie w czasie zabaw karnawałowych kobiety odkrywają swoje ciało w mniejszym lub większym stopniu. Sukienki, które zakładają często odkrywają ramiona, plecy, dekolt, dlatego zaleca się dobrze złuścić i oczyścić naskórek
w tych miejscach.

Aby ciało było lśniące i wyglądało promieniście, warto je równomiernie opalić. Możliwości jest wiele, od samoopalaczy, przez solarium, po opalanie natryskowe. Samoopalaczem trudno jest pokryć całe ciało równomiernie. Nierzadko zdarzają się sytuacje, w których preparat jest nie do końca dobrze rozłożony. Solarium z kolei jest niezdrowe, częste korzystanie z tych zabiegów może prowadzić do poważnych problemów skórnych i nie tylko.

Opalanie natryskowe jest zabiegiem w stu procentach bezpiecznym. Preparat rozprowadzany jest równomiernie po całym ciele, nie ma możliwości wystąpienia źle nałożonego płynu. Jest to idealny sposób na szybko i zdrową opaleniznę o każdej porze roku.

TWARZ

Chyba nie ma kobiety, która nie marzy o promienistej i zdrowej cerze z naturalnym rozświetleniem. Twarz to wizytówka każdej kobiety, dlatego należy o nią szczególnie dbać. Podstawą w regularnej pielęgnacji powinien być dokładny demakijaż oraz regularne wykonywanie peelingów. Mamy do wyboru peeling gruboziarnisty, drobnoziarnisty lub enzymatyczny – w zależności od typu skóry. Makijaż na cerze oczyszczonej i gładkiej będzie wyglądał znacznie bardziej estetycznie i utrzyma się znacznie dłużej.

Pielęgnując twarz, warto pamiętać o używaniu maseczek. Stosować je powinno się zgodnie z typem cery, podobnie jak w wypadku peelingu. Wybór tego rodzaju kosmetyków jest na rynku ogromny, więc z pewnością każda zainteresowana kobieta znajdzie coś dla siebie. Po zdjęciu maseczki, aby zabieg był kompletny powinno się nałożyć krem żeby skóra była jak najdłużej nawilżona.

PAZNOKCIE

Paznokcie kobiety powinny zawsze estetycznie wyglądać. Najprostszym sposobem na to jest regularne dbanie o ich kondycję.

Nie można zapominać także o pielęgnacji skórek przy paznokciach. Najlepiej zaopatrz się w olejek rycynowy i wmasowywać go w paznokcie oraz skórki wokół nich. Wiele kosmetyczek zaleca regularne robienie wzmacniających kąpieli. Polegają one na delikatnym podgrzaniu oliwy z oliwek i dodaniu soku z połowy cytryny. Moczenie paznokci w takiej miksturze powinno trwać około 10 min. Ten prosty, domowy sposób gwarantuje szybką regenerację i wzmacnia płytkę paznokcia.  

UMYSŁ

Nie bez powodu istnieje powiedzenie, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Do pełni dobrego nastroju potrzebne jest nie tylko dbanie o dobrze wyglądające ciało, ale także o zdrowy umysł.

Dlatego bardzo ważne jest wprowadzenie pewnych nawyków na stałe. Jednym z nich jest zmiana lub utrzymanie prawidłowej diety. Warto wprowadzić do swojego menu dużo warzyw i owoców – są bogate w antyutleniacze, posiadają witaminy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, a także sole mineralne. Co ważne, są niskokaloryczne i mają niską zawartość tłuszczu, więc jedzenie ich nawet w dużej ilości nie spowoduje wzrostu wagi. 

Ponadto warto zamienić tłuste mięso na ryby, chude mięso, takie jak kurczak, czy indyk. Na stałe do diety wprowadź również rośliny strączkowe. Połączenie warzyw, chudego mięsa lub ryb i produktów bogatych w ziarna zbóż powodują wzrost poziomu tyrozyny w mózgu. Ten hormon odpowiedzialny jest za poprawę koncentracji i wzrost witalności.

Pamiętaj również o spożyciu wody! Dziennie powinnaś wypijać około 2 litrów wody!

Spożywaj także: czarne borówki, rodzynki, truskawki, śliwki, szpinak, kukurydzę, brokuły, ponieważ bogate są w antyutleniacze, które obejmują witaminy A, C oraz E. Odpowiadają one za redukcję uszkodzonych komórek.

RUCH

Zabiegi pielęgnacyjne, peelingi, maseczki, opalanie natryskowe powinny być dodatkiem do dbania o dobry wygląd. Połączenie zdrowej, pełnowartościowej diety z aktywnością fizyczną powinno być Twoim priorytetem. Rezultaty nie będą widoczne od razu, więc jeśli wybierasz się na bal karnawałowy za kilka dni, to nie spodziewaj się fantastycznych rezultatów.

Jednak miesiąc lub dwa dobrze zbilansowanej diety i ruch spowodują poprawę kondycji Twojej skóry, cera odzyska dawny koloryt, a z wagi powinno spaść kilka ponadprogramowych kilogramów.

Jeśli marzysz o pięknym, równomiernie opalonym ciele, to napisz do mnie, a morską opaleniznę będziesz miała już dziś 😉