Opalanie natryskowe – co to jest?

Mnóstwo kobiet marzy o pięknej kondycji skóry przez cały rok. Dbają o nie za pomocą różnych zabiegów, nawilżają, wykonują zabiegi antycellulitowe. Jednak dla uwidocznienia efektu, należy zadbać o zdrowy koloryt skóry. Możliwości jest wiele, ale tylko niektóre są bezpieczne.

Jaką metodę opalania wybrać?

Metod opalania jest wiele. Różnią się od siebie mniej lub bardziej. Niektóre z nich nie ingerują w stan skóry, a inne bardzo. Każda kobieta wybiera metodę, która najbardziej jej odpowiada i na jaką może sobie w odpowiednim momencie roku, a nawet miesiąca, pozwolić. Istnieje kilka najbardziej popularnych sposobów na poprawę kolorytu skóry.

Opalanie słoneczne

Najbardziej znaną jest opalanie słoneczne. Ma ono jednak mnóstwo przeciwwskazań. Przede wszystkim opalać nie można się w godzinach, gdy promieniowanie jest największe. Między godziną 11 a 15 najlepiej nie wystawiać ciała na słońce. Ponadto należy pamiętać o filtrach UV, które chronią nasze ciało przed szkodliwymi działaniami promieni słonecznych.

Poparzenia słoneczne to często spotykane zjawisko, gdy nie zadbasz odpowiednio o ochronę skóry. To niestety prowadzi do nowotworów skóry. Ryzyko jest tym większe, im więcej znamion i pieprzyków posiadasz.

Usługi solarium

Kolejna z metod opalania to korzystanie z usług w solarium. Na temat tego rodzaju poprawienia kolorytu skóry krąży mnóstwo mitów. Choć znajdzie się wielu obrońców używania solarium, to badania dowodzą, że promienie UVA docierają w głąb skóry i są odpowiedzialne za przyspieszenie starzenia się skóry, pogarszają znacznie wygląd włosów i paznokci. Rak skóry także może być wywoływany przez promienie UV.

Stosowanie samoopalacza

Następna z metod opalania, to ta za pomocą samoopalacza. Na rynku istnieje mnóstwo preparatów do tego służących. Ogromną zaletą jest bezpieczeństwo w użytkowaniu. W żadnym stopniu nie zagraża zdrowiu naszej skóry. Mimo to posiada też wady. Samoopalacze pozostawiają wiele do życzenia, jeśli chodzi o efekt, który zostawiają na ciele. Preparat bardzo często brudzi ubrania, łatwo się ściera, a na ciele pozostawia ślady.

Opalanie natryskowe

Najbezpieczniejszą i najbardziej polecaną przez dermatologów metodą opalania jest opalanie natryskowe. Polega ono na nałożeniu na skórę delikatnej mgiełki opalającej. Preparat brązujący ma właściwości nawilżające, nie powoduje przebarwień ani reakcji alergicznych, a kolor skóry po opalaniu natryskowym jest ciemniejszym odcieniem naturalnego fototypu skóry. Opalona skóra to efekt bezpiecznej reakcji chemicznej z aminokwasami znajdującymi się na naskórku.

Właścicielka Kiss of the Sun – p. Karolina Magnuszewska

Opalanie natryskowe nie tylko sprawi, że Twoja skóra nabierze pięknego odcienia, ale też ją odżywi i nawilży.

Opalanie natryskowe – jak się do niego przygotować?

Opalanie natryskowe to zabieg szybki i przyjemny. Dzień przed zabiegiem należy wykonać peeling całego ciała, zwracając szczególną uwagę na partie takie jak nos, okolice brwi, łokcie i kolana. Bezpośrednio przed zabiegiem nie należy stosować dezodorantów, perfum, kremów, oliwek. Nie należy także robić sobie makijażu. Na efekt zabiegu nie trzeba długo czekać – pierwsze rezultaty widać natychmiast, choć przez kilka godzin po zabiegu należy nosić przewiewną i niekrępującą ruchów garderobę, nie kąpać się, nie korzystać z sauny i ograniczyć aktywność fizyczną. Po kilku godzinach należy wziąć prysznic i cieszyć się pięknie opaloną skórą.

Odpowiednie zadbanie o stan skóry zapewni dłuższy, ładniejszy i silniejszy efekt opalania, więc warto posłuchać rad profesjonalistek i sumiennie przygotować się do zabiegu.